Od października 2019 roku  po raz kolejny na terenie naszej  poradni odbywają się zajęcia terapeutyczne grupy „Koniki polne”. W tym roku zajęcia te przeznaczone są dla nieco młodszych dzieci niż w latach ubiegłych.

Podczas cotygodniowych zajęć, na które regularnie uczęszcza 11 dzieci z klas II-IV, podejmujemy różne zabawy i ćwiczenia, które maja pomóc uczniom w lepszym funkcjonowaniu w środowisku domowym i szkolnym. Dzieci uczą się między innymi lepszej komunikacji, asertywności czy lepszego radzenia sobie ze złością, stresem i trudnymi emocjami. Ćwiczenia przeplatane są wesołymi zabawami, które  zintegrowały naszą grupę.

Po każdym spotkaniu z dziećmi rodzice otrzymują pisemną informację dotyczącą tematu zajęć oraz „pracę domową”  czyli zadania do wykonania w domu.  

Ciekawym doświadczeniem są także wspólne spotkania wszystkich uczestników zajęć, rodziców i rodzeństwa. Pierwsze takie  spotkanie odbyło się przed świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie – uczestnicy zajęć grupowych, ich rodzie i rodzeństwo, a także prowadzące zajęcia – wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, korzystając z propozycji prowadzących, a także pomysłów dzieci i ich bliskich. Część wykonanych ozdób zawisło na choince w siedzibie poradni, a niektóre ozdoby dzieci zabrały do swoich domów.

Kolejne zaplanowane spotkanie jest zatytułowane: „Jak ciekawie spędzać czas wolny ?”. Podczas tych zajęć będziemy bawić  się w gry słowne i zachęcimy rodziców, żeby  opowiedzieli o zabawach swojego dzieciństwa. Następnie dzieci zaprezentują przyniesione przez siebie ulubione gry planszowe,  a także wspólnie z rodzicami wykonają swoją własną grę planszową. 

Podczas tych kilkunastu spotkań dzieci lepiej poznały siebie i nawiązały się między nimi nowe znajomości. Mamy nadzieję, że choć niektóre z nich przetrwają dłużej, a nabyte umiejętności pomogą im lepiej radzić sobie w wielu codziennych sytuacjach.

Zacieśnieniu tych nowopowstałych więzi mogą służyć zaplanowane zajęcia w plenerze zamykające cały cykl spotkań. Zapewne – jak co roku – w leśnych terenach koło Kwidzyna zorganizujemy podchody, posiedzimy wspólnie z rodzicami przy ognisku i  będziemy wspominać jak szybko minął ten czas….

 

adminWiadomościOd października 2019 roku  po raz kolejny na terenie naszej  poradni odbywają się zajęcia terapeutyczne grupy „Koniki polne”. W tym roku zajęcia te przeznaczone są dla nieco młodszych dzieci niż w latach ubiegłych. Podczas cotygodniowych zajęć, na które regularnie uczęszcza 11 dzieci z klas II-IV, podejmujemy różne zabawy i ćwiczenia,...Witryna Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie