W ramach miesiąca Autyzmu 22 kwietnia 2018 roku z inicjatywy Zagorka & Drogowskaz Serc odbył się Festyn Rekreacyjno-Edukacyjny pt. „Razem dla Autyzmu” na TRW Miłosna Kwidzyn. Na imprezę zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Kwidzyna. Dużo się działo, przygotowano mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci: darmowe przejażdżki bryczką, przejażdżki kucykami, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie, prezentacja i zwiedzanie wozów militarnych, prezentacja wozu strażackiego OSP MIŁOSNA, prezentacja i zwiedzanie wozu Straży Miejskiej, dla dzieci biorących udział w konkurencjach darmowy popcorn, wata cukrowa, słodkości i upominki.

Na festynie znajdowały się punkty informacyjne przedstawiające działalność na rzecz osób z autyzmem. Jednym z nich był punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie, w którym dyżur pełniły: Dyrektor Ewą Wojtaś-Śmiejkowska i psycholog Agnieszka Maślanka – specjalistka w zakresie diagnozy i terapii Całościowych Zaburzeń Rozwojowych (w tym autyzmu i Zespołu Aspergera) – autorka okolicznościowej ulotki informującej o działalności naszej placówki dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz psycholog Janina Dutko.

W punkcie Poradni osoby go odwiedzające zostawiały na niebieskim arkuszu kartonu swoje odciski palców i pisały swoje imię. Wiele osób zostawiło u nas swój ślad. Częstowałyśmy oczywiście niebieskimi cukierkami.

Organizatorzy festynu przygotowali srebrne bransoletki w kształcie puzzla na niebieskim sznureczku dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ich rodziców i terapeutów. Widząc taką bransoletkę – nie krytykujmy, a jeśli to możliwe – pomóżmy!

adminWiadomościW ramach miesiąca Autyzmu 22 kwietnia 2018 roku z inicjatywy Zagorka & Drogowskaz Serc odbył się Festyn Rekreacyjno-Edukacyjny pt. „Razem dla Autyzmu” na TRW Miłosna Kwidzyn. Na imprezę zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Kwidzyna. Dużo się działo, przygotowano mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci: darmowe przejażdżki bryczką, przejażdżki kucykami, malowanie twarzy,...Witryna Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie