Dołączamy do Kampanii Stop FAS w Kwidzynie”

 Zapraszamy 30 października 2018 roku, o godzinie 18.00, do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie, przy ul. Grudziądzkiej 8  (I piętro), na spotkanie dla Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców na temat:

„ZROZUMIEĆ,  ZAPOBIEGAĆ I POMÓC DZIECIOM Z FAS”

            Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kwidzynie rozpoczęła Kampanię „STOP FAS w Kwidzynie„. Kampania organizowana jest z udziałem FUNDACJI „TRZEŹWOŚĆ” z Gdyni. Celem Kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w  zakresie wpływu alkoholu używanego przez kobiety w ciąży na rozwój dziecka.

Pewnie spotkali się Państwo ze  skrótem FAS. To Alkoholowy Zespół Płodowy. Dzieci z syndromem FAS mogą mieć szereg uszkodzeń i nieprawidłowości rozwojowych, a przecież chcemy mieć zdrowe dzieci, aby wiodło im się dobrze.

Alkohol działa szkodliwie na dziecko już od pierwszych dni życia. Nawet niewielka dawka alkoholu może uszkodzić płód. Nie ustalono dotychczas bezpiecznej dla płodu dawki alkoholu.

Podczas spotkania w ramach Kampanii, które odbyło się 29 sierpnia 2018 roku, w Urzędzie Miejskim różnych środowisk zajmujących się pomocą, leczeniem, terapią dołączyła do kampanii również nasza poradnia. Celem spotkania było stworzenie wspólnych działań profilaktycznych dotyczących FAS, aby dotrzeć do jak największej ilości przyszłych rodziców oraz pomocy rodzicom już wychowujących dzieci z FAS.

Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w spotkaniu, szczególnie rodziców i nauczycieli, którzy na co dzień spotykają się z  dziećmi  z tym problemem, ale również wszystkich zainteresowanych tym tematem.

adminWiadomościDołączamy do ' Kampanii Stop FAS w Kwidzynie'  Zapraszamy 30 października 2018 roku, o godzinie 18.00, do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie, przy ul. Grudziądzkiej 8  (I piętro), na spotkanie dla Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców na temat: 'ZROZUMIEĆ,  ZAPOBIEGAĆ I POMÓC DZIECIOM Z FAS'             Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kwidzynie rozpoczęła Kampanię...